FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 8597065
*
nr 859 7065
CHAIRS
one pair, teak/rotting, 1950s, (liten rottingskada),
1 par, teak/rotting, 1950-tal, (liten rottingskada)
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:57:25
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/11 17:48:43
1
150 kr
11/11 19:27:18
2
200 kr
11/11 19:31:33
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar liten rottingskada rotting stol stolar teak teakmöbler trä
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:10
-
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:59
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
20 maj at 20:39
-
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:59
-
6116 ARMCHAIRS
2 pcs, röd velourklädsel. Width: 75 cm. Height: 75..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:17
-
7151 ARMCHAIRS
one pair, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Ulfåsa,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:39
*
CHAIRS
Read more about 50/60-tal
nr 859 7065
CHAIRS
one pair, teak/rotting, 1950s, (liten rottingskada),
1 par, teak/rotting, 1950-tal, (liten rottingskada)
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/11 17:48:43 | 1 | 150 kr |
11/11 19:27:18 | 2 | 200 kr |
11/11 19:31:33 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar liten rottingskada rotting stol stolar teak teakmöbler trä
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:10 -
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:59 -
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
20 maj at 20:39
-
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:59 -
6116 ARMCHAIRS
2 pcs, röd velourklädsel. Width: 75 cm. Height: 75..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:17 -
7151 ARMCHAIRS
one pair, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Ulfåsa,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:39